Jdi na obsah Jdi na menu
 


 

Úspěšný nástup do světa reiningu ...

V roce 2008 se Sayosek společně se svým trenérem Pavlem Orlem zúčastnil prvních závodů, byly to závody konané v jezdeckém areálu v Kozlovicích u Kláry Šálkové. Startovali ve třídě S/H 5&Under Open , kde předvedli vyrovnanou jízdu, za kterou jim zahraniční rozhodčí Joerg Boes udělil 69 bodů, což odpovídalo druhému místu (vyhrál Karel Kubata s Funny Face Miss s 69,5 body). První start se tedy vydařil, zjistili jsme Sayoskovi slabiny a rezervy a tomu se přizpůsobil i další trénink. Další závod, kterého se Sayo a Pavel zúčastnili, bylo Mistrovství ČJF, kde startovali ve třídě Futurity. Zajeli krásnou jízdu se ziskem 214,5 bodu a stali se tak Mistry ČJF 2008 v Reiningu Futurity. Tento titul odstartoval Sayoskovu kariéru ve světě reiningu.

Po titulu Mistra ČJF se se svou majitelkou a jezdkyní Katkou Švédovou probojovali k titulu NRHA Czech Futurity Non Pro Champion 2008 se skore 145,5 bodu. Po takto úspěšném předvedení v ČR jsme se rozhodli přijmout nabídku Rudiho Kronsteinera zúčastnit se společně s jeho týmem IRHA Futurity 2008 v Manerbiu.

 

 

IRHA Futurity 2008

Byl to můj první zahraniční start v reiningu na tak prestižních závodech, ovšem Rudiho profi-tým fungoval na jedničku, takže mi spoustu věcí ulehčili. Chtěla bych touto cestou Rudimu a celému jeho týmu poděkovat za možnost být těch pár dní v jejich týmu a poznat opravdovou atmosféru a starosti při takové velké show. S jejich pomocí jsem získala spoustu cenných zkušeností a poznala, jak to "venku" chodí... Ne menší dík ovšem patří i našemu trenérovi, Pavlu Orlovi, který nás na start na těchto závodech připravoval a také jeho rodině, kteří se o všechny ustájené koně s láskou a pečlivostí skvěle starají. No ale teď k samotnému startu... Zúčastnili jsme se tříd Limited Non Pro, Intermediate Non Pro a Non Pro. Po první rozjížďce jsme se probojovali to finále Limited a Intermediate, ale o půl bodu nám unikla účast ve finále NP, proto jsem se rozhodla jet Consolation (což je druhá šance pro postup), tato jízda se nám vydařila a získali jsme 213,5 bodu a Consolation jsme vyhráli. Po jednodenní pauze nás čekalo finále Limited, byla jsem před tímto startem hodně nervozní, protože mi špatně sedělo sedlo a padalo mi stále na jednu stranu, což bylo při spinech velmi nepříjemné a to nás také stálo cenné body při jízdě.. I přes chybičky jsme získali 210,5 bodu a dostali se na první místo, na pár minut jsme byli vítězové, než jsem si to ale stačila uvědomit, tak bylo po radosti :-( při kontrole uždění měl Sayosek na boku opravdu pidiflíček od krve, který nás bohužel o první místo připravil... holt pravidla jsou pravidla... kdyby byl tmavej, tak to není vidět...kdyby mi nepadalo sedlo, tak bych ho tou špornou neodřela....ale to je vše kdyby... i přesto jsme ale aspoň na těch pár minut byli vítězové a ukázali ostatním, že na ně máme :-)...poslední naší jízdou bylo finále Intermediate a NP...řeknu vám, já i Sayosek jsme toho měli už plné kecky, ale byla to poslední jízda, tak jsme se snažili a dali do toho vše... ovšem moje psychická a Sayoskova fyzická únava udělali své a tak naše skore spadlo na 180 bodů... můžete si říkat, že za ty body by jste to ani nedojeli a vzdali to, ale když už jsme v tom finále byli, tak jsme to chtěli dojet, jedno jak, ale nechtěli jsme to jen tak vzdát... Poslední jízda byla za námi, konečně nás čekal odpočinek, cesta domů a Sayoska měsíční prázdniny na pastvině... I přesto, že jsme na vítězné příčky nedosáhli, tak účast ve finále pro nás byla obrovský úspěch a zkušenosti, které nám to dalo, jsou k nezaplacení.. Na fotky se můžete kouknout do galerie. 

 

 

Největší dík ovšem patří mým rodičům, bez kterých bych se koním na takové úrovni nikdy nemohla věnovat. Jejich podpory si moc vážím a doufám, že jim se Sayoskem budeme dělat jen radost :-). 

 

 

Snad se náš příští start na Futurity podaří ještě lépe. Držte nám palce!

 

 

Katka &  Sayo

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář